Pierwszego dnia wiosny apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Pierwszego dnia wiosny apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność

Data publikacji 21.03.2020

Młodzi ludzie nie chorują, mają silny układ odpornościowy, wirus im nie zagraża. TO MIT! Zdaniem ekspertów młodzi tak samo, jak starsi są narażeni na COVID-19. Dziś, pierwszego dnia wiosny, zwracamy na to uwagę, bowiem poznańscy policjanci mają sygnały i własne obserwacje, że coraz częściej młodzież organizuje spotkania w plenerze.

Dziś, 21 marca, patrolując śremskie parki i inne tereny spacerowe nie zauważyliśmy żadnych większych grup. Nic nas nie zaniepokoiło. Mamy nadzieję, że młodzież pierwszego dnia wiosny zachowywała się rozsądnie i odpowiedzialnie.

Zwracamy na to uwagę, bowiem poznańscy policjanci, w ciągu ostatnich dni, mieli sygnały i własne obserwacje, że coraz częściej młodzież organizuje spotkania w plenerze. Wiele osób widziano na przykład nad Wartą, czy na Poznańskiej Cytadeli.

Takie zachowanie to błąd i niepotrzebne ryzyko. Najlepiej zostać w domu i ograniczyć spotkania z innymi ludźmi do minimum. Teraz wszyscy mają okazję do woli rozmawiać z przyjaciółmi przez aplikacje na telefonach komórkowych, Internet i nowoczesne narzędzia komunikacyjne.

To nie są żarty. Każdy niech się nad tym zastanowi i podejmie mądrą decyzję... Zdaniem ekspertów młodzi tak samo, jak starsi są narażeni na COVID-19. We Włoszech, w Hiszpanii i innych krajach bardziej dotkniętych niż nasz, młodzi ludzie ciężko chorują i umierają.

Po raz kolejny, za Głównym Inspektorem Sanitarnym apelujemy o to, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do kontaktów towarzyskich.

W tym kontekście zwracamy się też do rodziców dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym i bardzo prosimy o wzmożenie czujności.

/ Ewa Kasińska / KWP P-ń /

Foto: ePoznan.pl