Aktualności

Posadzenie dębu - ostatni akcent obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej

Data publikacji 08.10.2019

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie w rejonie pola biwakowego w Kotowie posadzili sadzonkę dębu. Był to ostatni, symboliczny akcent obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiecie śremskim.

Wyjątkowy jubileusz związany z 100. rocznicą powołania Policji Państwowej obchodzony jest w całym kraju na wiele sposobów. Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Śremie również zorganizowali z tej okazji kilka inicjatyw, aby uczcić doniosłą rocznicę.

Posadzenie sadzonki dębu to ostatni, symboliczny akcent tego pięknego jubileuszu w powiecie śremskim. W tym zakresie nawiązano współpracę z Nadleśnictwem Babki i 7 października br., w rejonie pola biwakowego w Kotowie, Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wraz ze swoim Zastępcą oraz kadrą kierowniczą śremskiej jednostki posadził jubileuszowy dąb, obok którego znajduje się pamiątkowa tabliczka informacyjna.

Dąb, drzewo długowieczne i okazałe, ma różnorodne znaczenia kulturowe. Wierzono w jego moc, był symbolem siły i szlachetności. Źródła podają, że kończy cykl wzrostowy w wieku 120 – 200 lat i żyje przeciętnie 600 – 1000 lat.

/ Ewa Kasińska /