Policjanci skontrolowali obóz i spotkali się z harcerzami - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Policjanci skontrolowali obóz i spotkali się z harcerzami

Data publikacji 30.08.2019

Śremscy policjanci i strażacy skontrolowali wczoraj harcerski obóz wędrowny. Jego uczestnicy dosłownie przez jeden dzień mieli swoje obozowisko na polu biwakowym „Biały Gościniec”. Mundurowi przeprowadzili też z młodzieżą spotkanie dotyczące zasad bezpieczeństwa na terenach leśnych i nad wodą.

29 sierpnia br., w samo południe, policjant z zespołu ds. nieletnich, dzielnicowi i strażacy skontrolowali harcerski obóz wędrowny, którego uczestnicy poruszali się głównie po terenie powiatu średzkiego, a na jeden dzień zawitali do nas i rozłożyli swoje obozowisko na polu biwakowym „Biały Gościniec”.

Kontrola wypadła bez zarzutów, a mundurowi omówili z organizatorami warunki bezpieczeństwa oraz właściwe reakcje na zagrożenia. Ustalono też, iż harcerze o wyznaczonych godzinach skontaktują się telefonicznie z dyżurnymi Policji i straży pożarnej, aby poinformować czy są bezpieczni. I tak też się stało. Wczoraj o godz. 20.00 i dziś rano o godz. 08.00. dyżurny śremskiej Policji odebrał informacje o tym, że scenariusz harcerskiego obozu przebiega bez zakłóceń.

Mł. asp. Arkadiusz Jankowski z zespołu ds. nieletnich oraz dzielnicowi asp. szt. Bartosz Limański i asp. Tomasz Kolański rozmawiali też z młodzieżą o zasadach bezpieczeństwa na terenach leśnych i nad wodą. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziła prezentacja wyposażenia policyjnego radiowozu.

To już ostatnia w te wakacje policyjna kontrola zorganizowanej formy wypoczynku. A jednocześnie koniecznie trzeba też dodać, że w tym roku to pierwszy taki obóz wędrowny u nas.

I tak wakacje dobiegają końca. Harcerze, którzy byli na polu biwakowym „Biały Gościniec” kończą wędrowanie w niedzielę, 1 września.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Arkadiusz Jankowski i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie /