Aktualności

Piraci drogowi stracili uprawnienia do kierowania-policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 12.08.2019

Przed nami długi sierpniowy weekend. Policjanci śremskiej drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, apelują o rozwagę na drodze. Tylko w ciągu trzech dni zatrzymali oni aż 4 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubny rekord należał do młodego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który kierując fiatem pędził przez Drzonek z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

„Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019”, aktualizowana przez Komendę Główną Policji, a publikowana przez Policję w całym kraju, przeraża. Wynika z niej bowiem, że podczas tegorocznych wakacji doszło już w skali kraju do 413 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Pod każdym tym wypadkiem kryje się ludzki dramat! A przed nami jeszcze blisko trzy tygodnie wakacyjnego odpoczynku.

To wszystko przeraża też w kontekście zachowań kierowców, które policjanci obserwują każdego dnia na drogach. Tylko w ciągu trzech dni funkcjonariusze śremskiej drogówki zatrzymali aż 4 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Zwraca uwagę fakt, że były to osoby młode. Niechlubny rekord należał do 28-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego, który dziś rano kierując Fiatem Fiorino pędził przez Drzonek z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Niewiele mniej na liczniku w piątek, 9 sierpnia, miał w Małachowie 19-latek ze Słowacji, który VW Passatem pędził 110 km/h. Natomiast w sobotę, 10 sierpnia po południu, policjanci drogówki ujawnili kolejnych dwóch piratów drogowych. W Drzonku 20-latek z gminy Dolsk kierując VW Passatem pędził 102 km/h, a w Borgowie 19-latek z Gostynia kierując fordem jechał 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Wszystkie te osoby straciły prawo jazdy na 3 miesiące i zostały ukarane mandatem karnym w wysokości 400 lub 500 złotych.

Wielu kierowców pędzi nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, a nadmierna prędkość i brawurowa jazda mogą być przyczynami tragedii. Policjanci cały czas zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują. Od tego nie ma wakacji.

/ Ewa Kasińska /