Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piraci drogowi stracili uprawnienia do kierowania-policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 21.06.2019

Trwa długi weekend. Policjanci śremskiej drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, apelują o rozwagę na drodze. Tylko wczoraj, w święto Bożego Ciała, zatrzymali oni aż 3 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubny rekord należał do młodej mieszkanki gminy Dolsk, która kierując audi pędziła przez Wyrzekę z prędkością 126 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

„Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019”, aktualizowana przez Komendę Główną Policji, a publikowana przez Policję w całym kraju, już przeraża. Wynika z niej bowiem, że przez niecałe dwa dni tegorocznych wakacji doszło już w skali kraju do 14 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Pod każdym tym wypadkiem kryje się ludzki dramat! Wakacje dopiero się rozpoczęły, co więc będzie dalej?

To wszystko przeraża też w kontekście zachowań kierowców, które policjanci obserwują każdego dnia na drogach. Tylko wczoraj, w święto Bożego Ciała, w godzinach popołudniowych funkcjonariusze śremskiej drogówki zatrzymali aż 3 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Zwraca uwagę fakt, że były to osoby w bardzo różnym wieku. Niechlubny rekord należał do 21-letniej mieszkanki gminy Dolsk, która kierując audi pędziła przez Wyrzekę z prędkością 126 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Niewiele mniej na liczniku mieli w Wyrzece: 68-latek z gminy Kórnik, który fordem pędził 114 km/h i 37-latek z powiatu zgierskiego, który seatem jechał 112 km/h.

Tak więc wśród piratów drogowych mieliśmy wczoraj bardzo młodą kobietę, mężczyznę w średnim wieku i seniora. Wszystkie te osoby straciły prawo jazdy na 3 miesiące, zostały ukarane mandatem w wysokości 400 złotych i na ich „konto” wpłynęło po 10 punktów karnych.

Przez dwa dni wzmożonych działań, czyli 19 i 20 czerwca, mundurowi ze śremskiej drogówki na terenie powiatu śremskiego ujawnili 39 wykroczeń w ruchu drogowym, z tego aż 30 dotyczyło przekroczenia prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 dowody rejestracyjne, w tym 3 za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i 1 w związku z brakiem badań technicznych.

Wielu kierowców pędzi nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, a nadmierna prędkość i brawurowa jazda mogą być przyczynami tragedii. Policjanci cały czas zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują. Od tego nie ma wakacji.

/ Ewa Kasińska / ŁM /