Przyjechał „stopem” do Śremu, aby ukraść komputer - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał „stopem” do Śremu, aby ukraść komputer

Data publikacji 18.06.2019

Dużą czujnością wykazał się właściciel jednego ze śremskich sklepów, który ujął sprawcę usiłowania kradzieży komputera. 37-letni mieszkaniec Gostynia, który przyjechał do Śremu autostopem na tzw. gościnne występy, trafił w ręce policjantów. Następnie usłyszał zarzut i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

30 maja br., o godz. 14.25, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w jednym z miejscowych sklepów ujęto sprawcę kradzieży komputera.

Sprawą zajęli się policjanci patrolówki, a następnie kryminalni. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-latek z Gostynia przyjechał do Śremu autostopem i udał się do sklepu z komputerami. Tam powiedział, że chce kupić komputer dla dziecka. Właściciel sklepu przedstawił więc mężczyźnie ofertę, jednak ten nie zdecydował się na żadną propozycję, tylko powiedział, że rozejrzy się jeszcze po sklepie. W pewnym momencie, kiedy właściciel przyjmował paczki od kuriera to zauważył, że mężczyzna zainteresowany komputerami pochylił się przy regale z tym sprzętem, a następnie zaczął się oddalać.

Zaniepokoiło to czujnego właściciela sklepu. Nagle zauważył on, że wychodzący mężczyzna trzyma pod kurtką komputer stacjonarny. Szybko zamknięto na klucz drzwi wejściowe do sklepu i wezwano Policję.

Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego złodzieja, który został przewieziony do Komendy. Tu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży komputera wartości 699 złotych, do którego się przyznał.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /