Przed Komendą Policji oddano ponad 13 litrów krwi - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przed Komendą Policji oddano ponad 13 litrów krwi

Data publikacji 14.06.2019

Ponad 13 litrów krwi oddali honorowi dawcy w „Mobilnym punkcie poboru krwi”, który przez kilka godzin stał przed Komendą Powiatową Policji w Śremie. Wśród dawców byli policjanci, żołnierze i osoby cywilne. Po raz pierwszy w organizację przedsięwzięcia włączył się Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Garnizonu Śrem.

W miniony piątek, 7 czerwca, o godz. 08.30 przed Komendą Powiatową Policji w Śremie stanął „Mobilny punkt poboru krwi” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Po raz kolejny stało się to z inicjatywy asp. Piotra Grzelczyka Kierownika Rewiru Dzielnicowych, który zorganizował XXII Otwartą Akcję Honorowego Oddawania Krwi. Po raz pierwszy w organizację przedsięwzięcia włączył się też, powstały w tym roku, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Garnizonu Śrem.

Przez kilka godzin w „Mobilnym punkcie poboru krwi” zgłosiło się 38 osób. Lekarz 29 z nich zakwalifikował do oddania krwi. Wśród dawców byli policjanci, żołnierze i osoby cywilne.

W sumie oddano ponad 13 litrów tego niezwykle cennego leku ratującego życie i przywracającego zdrowie, którego nie da się wyprodukować. 

Kierownik śremskich dzielnicowych oraz przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Garnizonu Śrem już planują kolejną akcję honorowego oddawania krwi. Organizatorzy zapowiadają, że następnym razem „Mobilny punkt poboru krwi” stanie na parkingu, tym razem przy jednostce wojskowej w Śremie, w dniu 23 września br.

Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie zechcieli nieść pomoc i zapraszamy na kolejną akcję!

/ Ewa Kasińska /