Złodzieje kabli zatrzymani - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Złodzieje kabli zatrzymani

Data publikacji 26.03.2019

Kryminalni ze Śremu namierzyli dwóch złodziei, którzy kradli przewody napowietrznej linii telekomunikacyjnej, wypalali je i opalone kable miedziane sprzedawali w punkcie skupu złomu. Amatorzy cudzego mienia usłyszeli już zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

22 lutego br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że w Książu Wielkopolskim ktoś ukradł kabel nieczynnej, napowietrznej linii telekomunikacyjnej o długości 350 metrów i wartości 871 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Książ Wielkopolski, mający 41 i 40 lat.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w lutym tego roku mężczyźni, w sumie cztery razy, kradli przewody napowietrznej linii telekomunikacyjnej znajdujące się na słupach przy drodze z Książa Wielkopolskiego do Zakrzewic. Następnie kable zabierali na działkę 41-latka, wypalali je i takie opalone kable miedziane sprzedawali w punkcie skupu złomu.

Złodzieje zostali zatrzymani, obaj usłyszeli zarzut dotyczący kradzieży przewodu nieczynnej, napowietrznej linii telekomunikacyjnej o długości 350 metrów i wartości 871 złotych. Przyznali się do zarzucanego im czynu i teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /