Piraci drogowi stracili uprawnienia do kierowania - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Piraci drogowi stracili uprawnienia do kierowania

Data publikacji 11.03.2019

W ciągu minionego weekendu policjanci śremskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem piratom drogowym, którzy pędzili w terenie zabudowanym znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Niechlubny rekordzista w Wyrzece jechał z prędkością 131 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Policjanci przypominają, że brawurowa jazda może być przyczyną tragedii.

W miniony piątek, 8 marca, prawo jazdy na 3 miesiące stracił 31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Około godz. 16.55 w Wyrzece, kierując audi, pędził on z prędkością 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze ukarali go też mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Następnego dnia, 9 marca około godz. 09.00, również w Wyrzece policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnemu piratowi drogowemu, 46-letniemu mieszkańcowi Poznania. Kierując Mitsubishi Pajero jechał on przez wieś z prędkością 108 km/h. Ten mężczyzna również został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

W niedzielę, 10 marca o godz. 09.26, mundurowi z drogówki, ponownie w Wyrzece, ujawnili, że kierujący toyotą, 44-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, jechał z prędkością 131 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Niechlubny rekordzista tego weekendu, który zagrażał sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego, też stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i na jego „konto” wpłynęło 10 punktów karnych.

Warto dodać, że tylko w lutym 2019 roku śremscy policjanci zatrzymali 20 uprawnień do kierowania, z tego aż 18 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze ponawiają więc apele o rozwagę oraz przypominają, że brawurowa jazda może być przyczyną tragedii.

/ Ewa Kasińska /