Konferencja szkoleniowa kuratorów i policjantów - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Konferencja szkoleniowa kuratorów i policjantów

Data publikacji 08.03.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspólnie z miejscowym Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej zorganizowali konferencję szkoleniową. Omówiono uprawnienia i obowiązki obu służb w sprawach dotyczących krzywdzonych dzieci oraz zasady współpracy w takich sytuacjach.

7 marca br., o godz. 16.00, śremscy policjanci i kuratorzy spotkali się w auli Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, na konferencji szkoleniowej.

Uczestników spotkania powitała Justyna Widera Kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Śremie wspólnie z mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem I Zastępcą Komendanta śremskiej Policji. Otwierając konferencję podkreślili oni, że jej celem jest pokazanie dobrych praktyk i wypracowanie sposobów działania w trudnych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia krzywdzonych dzieci.

Podczas szkolenia wystąpiło dwóch prelegentów-Justyna Piekarska z Biura Kuratora Okręgowego w Poznaniu oraz nadkom. Roman Bruss Naczelnik Wydziału Prewencji ze śremskiej Komendy Policji. Powołując się na uregulowania prawne odnieśli się oni do podstaw działania obu służb, uprawnień i obowiązków w konkretnych okolicznościach związanych z trudnymi sytuacjami, szczególnie tymi, w których zagrożone jest życie i zdrowie dzieci.

W czasie konferencji ustalono, że policjanci i kuratorzy spotkają się jeszcze na gruncie szkoleniowym, ale w mniejszych grupach roboczych. Chodzi o to, aby pewne kwestie doprecyzować i uszczegółowić.

/ Ewa Kasińska /