Przed Komendą Policji oddano ponad 16 litrów krwi - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Przed Komendą Policji oddano ponad 16 litrów krwi

Data publikacji 05.03.2019

Ponad 16 litrów krwi oddali honorowi dawcy w „Mobilnym punkcie poboru krwi”, który przez kilka godzin stał przed Komendą Powiatową Policji w Śremie. 10 litrów cennego leku oddano dla Tomka, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wśród dawców byli zarówno policjanci, jak i osoby cywilne.

W miniony piątek, 1 marca, o godz. 08.30 przed Komendą Powiatową Policji w Śremie stanął „Mobilny punkt poboru krwi” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Po raz kolejny stało się to z inicjatywy asp. Piotra Grzelczyka Kierownika Rewiru Dzielnicowych, który zorganizował XXI Otwartą Akcję Honorowego Oddawania Krwi.  

Przez kilka godzin w „Mobilnym punkcie poboru krwi” zgłosiło się ponad 40 osób. Lekarz 36 z nich zakwalifikował do oddania krwi, a 2 osoby zapisano do banku dawców szpiku. Wśród dawców byli zarówno policjanci, jak i osoby cywilne.

W sumie oddano ponad 16 litrów tego niezwykle cennego leku ratującego życie i przywracającego zdrowie, którego nie da się wyprodukować. Z tego 10 litrów oddano dla Tomka Cieślaka, ucznia III klasy gimnazjum, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Kierownik śremskich dzielnicowych już planuje kolejną akcję honorowego oddawania krwi i zapowiada, że następnym razem „Mobilny punkt poboru krwi” stanie na parkingu przed śremską Komendą Policji 7 czerwca br.

Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie zechcieli nieść pomoc i zapraszamy na kolejną akcję!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Michał Czubak "Tydzień Ziemi Śremskiej", Piotr Grzelczyk /