Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

Data publikacji 13.02.2019

Policjanci patrolówki wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który mając w organizmie dwa i pół promila alkoholu poruszał się pojazdem VW Transporter zagrażając sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

8 lutego br., o godz. 22.55, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Chrząstowie kierujący busem porusza się po drodze tak, jakby był nietrzeźwy.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy w Chrząstowie zatrzymali pojazd VW Transporter do kontroli drogowej. Okazało się, że faktycznie kierujący tym samochodem, 41-letni mieszkaniec gminy Śrem, był nietrzeźwy. Mężczyzna miał dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd marki VW Transporter zabezpieczyła pomoc drogowa. Teraz nieodpowiedzialny kierowca, który zagrażał sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, odpowie przed sądem.

Być może dzięki obywatelskiej postawie osoby, która powiadomiła dyżurnego o sytuacji na drodze oraz błyskawicznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Pamiętajmy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy i w związku z tym upośledzone są jego zmysły może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie!

/ Ewa Kasińska /