„Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej” - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

„Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”

Data publikacji 11.02.2019

MIEJSCA NIEBEZPIECZNEJ DZIAŁALNOŚCI ROZRYWKOWEJ – to nowe zagrożenie dodane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci cały czas zachęcają do korzystania z tego internetowego narzędzia i do zgłaszania ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. Wszystkie sygnały od internautów są przez śremskich funkcjonariuszy skrupulatnie sprawdzane, a w przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Przypomnijmy, że od 20 września 2016r. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa dla województwa wielkopolskiego. Za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Niewątpliwie jest to też skuteczne narzędzie w planowaniu służby.

Wszystkie sygnały od mieszkańców, które wpływają do Komendy Powiatowej Policji w Śremie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, są przez policjantów skrupulatnie sprawdzane. Od początku funkcjonowania KMZB śremska Policja odnotowuje dużą potwierdzalność zagrożeń zgłaszanych przez internautów. I tak jest w całym kraju.

Jak podaje Komenda Główna Policji 24 stycznia br. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 1 000 000 zagrożenie. Ponadto w skali całego kraju Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa odwiedziło ponad półtora miliona użytkowników. Statystycznie zagrożenie na Mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Średnio co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników w całym kraju.

W trakcie funkcjonowania KMZB dokonywane były zmiany, zarówno w zakresie funkcjonalności jak i dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń. Z dniem 20 stycznia 2019 roku zostało dodane kolejne, nowe zagrożenie pn. „Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”.

Cały czas zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i do zgłaszania nam  ujawnionych nieprawidłowości i naruszeń prawa. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia mundurowi podejmują czynności mające na celu wyeliminowanie danego zagrożenia.

Jeszcze raz zwracamy uwagę na to, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy temu, aby zgłaszać potrzebę pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb@policja.gov.pl 

/ Ewa Kasińska / KGP /