Mundurowi ostrzegają seniorów - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Mundurowi ostrzegają seniorów

Data publikacji 31.01.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim spotkali się z seniorami, którzy należą do Klubu Seniora w Chwałkowie Kościelnym. Funkcjonariusze przypominali o tym z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się osoby starsze i jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Współpraca z Klubami Seniora, które funkcjonują na terenie powiatu śremskiego i regularne spotkania z osobami starszymi, to od lat stały punkt profilaktycznych działań mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. A wszystko po to, aby seniorom przypominać o zagrożeniach i wskazywać jak się powinni zachowywać w różnych sytuacjach, aby nikt ich nie skrzywdził. Niestety mimo licznych, policyjnych apeli przekazywanych od lat w różnej formie i we współpracy z różnymi instytucjami, mimo ostrzeżeń w mediach, mimo szeroko zakrojonych kampanii informacyjnych, działań i akcji, seniorzy w całym kraju nadal stają się ofiarami oszustów i złodziei.

24 stycznia br. mundurowi z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim dzielnicowy asp. szt. Robert Obarski oraz policjantka patrolówki st. post. Karolina Śliwińska odwiedzili seniorów z Klubu Seniora w Chwałkowie Kościelnym.

Asp. szt. Robert Obarski seniorów z Chwałkowa odwiedza od lat i można powiedzieć, że jest z nimi zaprzyjaźniony. Natomiast st. post Karolina Śliwińska od niedawna pełni służbę na terenie gminy Książ Wielkopolski i pierwszy raz spotkała się z członkami klubu.

Funkcjonariusze  podczas całego spotkania informowali seniorów o tym z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak należy się zachować w konkretnych sytuacjach, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Policjanci zwracali też uwagę starszych mieszkańców Chwałkowa Kościelnego i okolic na właściwe zachowania w ruchu drogowym. Omawiali uregulowania zawarte w Ustawie Prawo o ruchu drogowym i uczulali na różne kwestie związane z bezpieczeństwem pieszego, rowerzysty, kierującego  oraz pasażera pojazdu.

Spotkanie były także okazją do tego, aby porozmawiać z seniorami o tym, co ich aktualnie niepokoi z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Mundurowi przypominali również o „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Na zakończenie rozdali ulotki i wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

/ Ewa Kasińska /