Podejrzani o rozbój pod dozorem Policji - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Podejrzani o rozbój pod dozorem Policji

Data publikacji 21.11.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali dwóch młodych śremian, którzy podejrzani są o dokonanie rozboju. Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy najpierw pili alkohol z przypadkowo napotkanym mężczyzną, a następnie uderzali go, kopali i zabrali mu portfel, w którym były pieniądze oraz dokumenty. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

15 listopada br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że 13 października w nocy na śremskim osiedlu Helenki dwóch nieznanych sprawców uderzało i kopało młodego mężczyznę. Następnie napastnicy zabrali pokrzywdzonemu portfel, w którym były pieniądze i dokumenty.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy szybko ustalili, że związek z rozbojem mogą mieć dwaj młodzi mieszkańcy Śremu, mający 26 i 24 lata, którzy znani są śremskiej Policji i byli wcześniej notowani. Ten trop okazał się właściwy i jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że kiedy pokrzywdzony wracał w nocy do domu, to w Śremie, przed sklepem spotkał dwóch nieznanych mu mężczyzn. Wspólnie z tymi mężczyznami pił alkohol, a następnie szedł z nimi ulicą Paderewskiego. W pewnym momencie przypadkowo napotkani mężczyźni zaczęli go uderzać i kopać, a następnie zabrali mu portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami, który później wyrzucili.

16 listopada zatrzymani usłyszeli zarzut dokonania rozboju i zostali przesłuchani. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /