Nieodpowiedzialny kierowca miał trzy i pół promila alkoholu w organizmie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Nieodpowiedzialny kierowca miał trzy i pół promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 22.10.2018

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy 36-letniemu kierowcy, który mając trzy i pół promila alkoholu w organizmie kierował Oplem Omega, uderzył w zaparkowanego Fiata Seicento i odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz nieodpowiedzialny kierowca, który zagrażał sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

21 października br., około godz. 19.00, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie zadzwoniła zaniepokojona osoba, która powiadomiła dyżurnego o tym, że kierujący Oplem Omega w Brodnicy uderzył w Fiata Seicento i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Żurawiec.

Sprawą natychmiast zajęli się dzielnicowi. Policjanci na poboczu drogi Brodnica – Żurawiec zauważyli Opla Omegę. Na miejscu kierowcy siedział 36-letni mieszkaniec Kościana. Okazało się, że mężczyzna miał trzy i pół promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z dzielnicowymi przyznał się do kierowania pojazdem.

Dzielnicowi zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy, a jego auto zabezpieczyła pomoc drogowa.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca, który zagrażał sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego, odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

/ Ewa Kasińska /