Poszukujemy świadków dwóch zdarzeń drogowych - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Poszukujemy świadków dwóch zdarzeń drogowych

Data publikacji 18.10.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzą czynności w sprawach dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło 17 października br. Około godz. 18.35 w Zbrudzewie potrącony został rowerzysta, a około godz. 20.55 na trasie Nochowo – Wyrzeka citroen uderzył w przydrożne drzewo. Świadków tych zdarzeń prosimy o kontakt z Policją.

Kryminalni ze Śremu prowadzą czynności w sprawach dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj na terenie gminy Śrem.

Najpierw, około godz. 18.35, w Zbrudzewie na oznakowanym skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Śremskiej kierujący samochodem osobowym koloru ciemnego typu sedan, jadąc z kierunku Mechlina w kierunku Śremu, nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście, 61-letniemu mieszkańcowi Śremu, i doszło do zderzenia. Kierujący samochodem nie udzielił pomocy rowerzyście i oddalił się z miejsca zdarzenia. 61-latek był trzeźwy i z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Następnie, około godz. 20.55, na trasie Nochowo – Wyrzeka kierująca citroenem, 20-letnia mieszkanka gminy Śrem, jadąc z kierunku Wyrzeki w stronę Nochowa, na prostym odcinku drogi zjechała na prawe pobocze, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Kierująca citroenem zjechała na pobocze, aby uniknąć zderzenia z innym pojazdem, prawdopodobnie Fordem Mondeo, który jechał z przeciwnego kierunku i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Kierujący tym samochodem nie udzielił pomocy kobiecie i oddalił się z miejsca zdarzenia, jadąc w kierunku Wyrzeki. 20-latka była trzeźwa, z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Świadków tych zdarzeń lub osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tych sprawach, prosimy o pilny kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Najlepiej kontaktować się z sierż. szt. Mirosławem Paterką tel. 61 28 15 278,  podkom. Dawidem Lempaszakiem tel. 693 860 970 lub z asp. Jarosławem Kmiecikiem tel. 61 28 15 272. Można też dzwonić pod nr tel. 61 28 15 211, który czynny jest całą dobę albo przesłać maila na adres: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl 

/ Ewa Kasińska /