Wypadek w Manieczkach - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!!! - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Wypadek w Manieczkach - APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!!!

Data publikacji 14.10.2018

Wczoraj, w Manieczkach doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący citroenem nie upewnił się co do możliwości wykonania skrętu w lewo i zajechał drogę motocykliście, który go wyprzedzał. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i szczególną ostrożność.

13 października br., około godz. 15.25, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w Manieczkach na ulicy Boreckiej.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki Citroen Nemo, 58-letni mieszkaniec gminy Brodnica, jadąc od strony ulicy Wybickiego w kierunku miejscowości Boreczek, nie upewnił się co do możliwości wykonania skrętu w lewo, zajechał drogę motocykliście, który go wyprzedzał, i doszło do zderzenia.

Kierujący jednośladem, 26-letni mieszkaniec gminy Brodnica, z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Kierujący citroenem był trzeźwy. 26-latkowi pobrano krew do badań.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i szczególną ostrożność. Mimo tego, że obecnie warunku na drogach sprzyjają kierowcom, to trzeba koniecznie zwrócić uwagę na rażące słońce, które może oślepiać podczas jazdy. Ponadto policjanci przypominają również o tym, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu.

/ Ewa Kasińska /