Policjanci i pracownicy śremskiej Komendy wsparli chorych chłopców - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy śremskiej Komendy wsparli chorych chłopców

Data publikacji 09.10.2018

Policjanci i pracownicy śremskiej Komendy wsparli charytatywny bieg zorganizowany w Śremie pn. „6 Sztafeta 20 Października”. Przed imprezą w jednostce zebrano 435 złotych, które przekazano na leczenie bliźniaków Michałka oraz Krzysia cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe.

7 października br. drużyna składająca się z pracownic i policjantki śremskiej Komendy wzięła udział w „6 Sztafecie 20 Października”, która odbyła się w Śremie.

Celem tego charytatywnego biegu 4 x 2500 metrów było zebranie pieniędzy na pomoc dla bliźniaków Michałka oraz Krzysia, którzy mają 4 latka i cierpią na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopcy z powodu opóźnienia w rozwoju psychoruchowym wymagają intensywnej i ciągłej rehabilitacji.

Przedsięwzięcie było wielką akcją charytatywną, która zorganizowana została przez śremskie stowarzyszenie pasjonatów biegania Runner’s Power. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział aż 117 czteroosobowych drużyn.

Przed imprezą w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zebrano 435 złotych. Zarówno policjanci ze wszystkich komórek organizacyjnych śremskiej jednostki, jak i pracownicy cywilni dołożyli w ten sposób swoją cegiełkę, aby pomóc potrzebującym, chorym dzieciom. Policjanci śremskiej drogówki wzięli również udział w zabezpieczeniu trasy biegu.

W sumie dzięki „6 Sztafecie 20 Października” dla Michałka i Krzysia zebrano 21.596,92 zł !!! Brawa dla wszystkich, którzy wsparli bliźniaków i ich rodziców.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Elżbieta Kowalak Klub Relax Spółdzielni Mieszkaniowej, Krzysztof Ratajczak „Tygodnik Śremski” /