Piratka drogowa straciła prawo jazdy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piratka drogowa straciła prawo jazdy

Data publikacji 03.10.2018

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kierującej chryslerem, która w Borgowie, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędziła z prędkością aż 121 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kobieta została też ukarana mandatem i punktami karnymi. Mundurowi ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

W minioną niedzielę, 30 września, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Borgowie.

Około godz. 08.20 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Chrysler. Kierująca autem, 54-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, pędziła z prędkością aż 121 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy, które straciła ona na 3 miesiące, ukarali ją także mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać!

/ Ewa Kasińska /