Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Data publikacji 07.09.2018

Śremscy policjanci jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, a także w czasie letniej przerwy w nauce starali się, przy różnych okazjach, odwiedzać placówki oświatowe i miejsca zorganizowanego wypoczynku. A wszystko po to, aby z najmłodszymi rozmawiać o tym jak bezpiecznie spędzić wakacje. Z pewnością przypominanie dzieciom o tym, jak należy się zachowywać, aby nikomu nic się nie stało, jest bardzo potrzebne.

Wakacje, to dla dzieci, tych młodszych i tych starszych, wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może niestety być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu.

Dlatego kiedy zbliżają się wakacje, a także w ich trakcie, policjanci starają się, przy różnych okazjach, odwiedzać placówki oświatowe i miejsca zorganizowanego wypoczynku. Funkcjonariusze z dziećmi i młodzieżą rozmawiają o zagrożeniach, uświadamiają im, jakie mogą być skutki niewłaściwego postępowania, nieprzemyślanych decyzji i pochopnych zachowań.

Bardzo ważne jest to, że podczas tegorocznych wakacji na terenie powiatu śremskiego nie doszło do żadnego tragicznego zdarzenia z udziałem dziecka. Śremska Policja odnotowała czyny zabronione popełnione przez nieletnich, na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

Przed wakacjami i podczas letniej kanikuły spotkań o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży, które przeprowadzone zostały przez śremskich policjantów było wiele. Nie inaczej będzie teraz, po rozpoczęciu roku szkolnego. Funkcjonariusze już odwiedzają placówki oświatowe i planują kolejne spotkania. Istotne jest to, aby informacje przekazywane przez mundurowych utrwalane były przez rodziców i nauczycieli.

/ Ewa Kasińska /