Komendant i Starosta wyróżnili uczniów klas policyjnych - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Komendant i Starosta wyróżnili uczniów klas policyjnych

Data publikacji 03.09.2018

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak wziął udział w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego Zespołu Szkół Technicznych. Szef śremskich stróżów prawa wręczył Piotrowi Błoszykowi, tegorocznemu absolwentowi szkoły, wyróżnienie przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz mianował trzydziestu czterech uczniów klas policyjnych na stopień kadeta i starszego kadeta. Komendant został też uhonorowany przez Starostę Śremskiego i Dyrektora Szkoły za wkład śremskiej Policji w przedsięwzięcie pn. „Wakacje z Hipolitem”.

3 września br., o godz. 10.00, w hali Śremskiego Sportu rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego dla społeczności Zespołu Szkół Technicznych im. Hipolita Cegielskiego w Śremie.

Jest to jedyna szkoła w powiecie śremskim z klasami o profilu policyjnym i strażacko-ratowniczym, gdzie młodzież może rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach związanych ze służbami mundurowymi i poprzez współpracę ze śremską Policją i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej promowane są tam zawody policjanta i strażaka. Dlatego też na uroczystości nie mogło zabraknąć szefów służb mundurowych na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Śremie insp. Sławomirem Jądrzakiem, który osobiście postanowił uhonorować uczniów klas policyjnych wyróżniających się w minionym roku szkolnym.

Najpierw szef śremskich stróżów prawa, wspólnie ze Starostą Śremskim Zenonem Jahnsem oraz Dyrektorem Szkoły Marią Bychawską, wręczył Piotrowi Błoszykowi, wyróżnienie za działalność prospołeczną przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Piotr Błoszyk jest tegorocznym absolwentem i był wyróżniającym się uczniem klasy o profilu policyjnym. Komendant podziękował mu za aktywność, zaangażowanie w życie szkoły oraz rozwijanie zainteresowań związanych z zawodem policjanta. Następnie szef śremskiej Policji mianował trzydziestu czterech uczniów klas policyjnych na stopień kadeta i starszego kadeta. Młodzież otrzymała, świadczące o awansie, pagony do umundurowania. Wyróżnieni w ten sposób uczniowie spełnili wymagania dotyczące awansu zawarte w szkolnym regulaminie.

Podczas uroczystości Starosta Śremski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych, wręczając symboliczne statuetki, uhonorowali też Komendanta Jądrzaka oraz przedstawicieli innych, śremskich instytucji, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie pn. „Wakacje z Hipolitem”.

Wszystkim uczniom, którzy rozpoczęli dziś nowy rok szkolny życzymy konsekwentnego doskonalenia własnych talentów, a także wytrwałości w dążeniu do rozwoju osobistego.

/ Ewa Kasińska /