Złodziej zatrzymany, motorower odzyskany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Złodziej zatrzymany, motorower odzyskany

Data publikacji 21.08.2018

Zaledwie kilkudziesięciu minut potrzebował dzielnicowy opiekujący się wioskami gminy Śrem, aby w swoim służbowym rejonie zatrzymać sprawcę kradzieży motoroweru, ukarać go mandatem karnym i zwrócić jednoślad właścicielce.

W minioną niedzielę, 19 sierpnia, o godz. 9.28, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Dalewie, z pomieszczenia gospodarczego, ktoś ukradł motorower wartości 450 złotych.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce dzielnicowego, który pomaga mieszkańcom gminy Śrem, także tym z Dalewa. Tak się akurat szczęśliwie złożyło, że dzielnicowy właśnie wykonywał czynności służbowe w pobliskiej Wyrzece i dosłownie w ciągu kilku minut dotarł do Dalewa. Tam szybko porozmawiał z poruszonymi całą sprawą mieszkańcami wioski i wpadł na trop złodzieja, który jeszcze ze skradzionym łupem nie opuścił Dalewa.

Sprawcą kradzieży okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Dolsk, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Natomiast motorower wrócił do właścicielki.

Cała akcja zajęła dzielnicowemu zaledwie kilkadziesiąt minut. Bardzo dobrze zna on swój służbowy rejon, współpracuje z mieszkańcami, którzy zawsze mogą na niego liczyć.

Patrz także: http://www.srem.policja.gov.pl/w24/aktualnosci/201128,Wlascicielka-roweru-dziekowala-dzielnicowym-ktorzy-odzyskali-jej-skradziony-jedn.html

/ Ewa Kasińska /