Bezpieczeństwo w upalne dni - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w upalne dni

Data publikacji 07.08.2018

W związku z panującymi wysokimi temperaturami przypominamy o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z kąpielisk oraz uroków słonecznej pogody. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni!

Apelujemy do wszystkich, aby w upalne dni kierować się przede wszystkim rozwagą i zdrowym rozsądkiem.

PRZYPOMINAMY!!!

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się uwaga i przezorność. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi, mogą być tragiczne w skutkach.

Pozostawianie dzieci lub zwierząt domowych w szczelnie zamkniętych pojazdach naraża je na niebezpieczeństwo przegrzania organizmu, które może doprowadzić do zagrażających życiu urazów narządów wewnętrznych oraz udaru cieplnego.

W tak gorące dni należy zachować szczególną ostrożność na obszarach leśnych. Postępowanie według podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli uniknąć powstania pożaru.

Aby zapobiegać niepotrzebnym wypadkom apelujemy również o szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna mogą doprowadzić do nieszczęścia. Niestety ofiarami wypadków na wsi są także dzieci.

W związku z obecnie panującymi upałami bądźmy rozsądni i odpowiedzialni.

/ KWP P-ń / EK /

Pliki do pobrania