Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni ustalili i zatrzymali złodzieja, który wykorzystał upały i otwarte okno

Data publikacji 07.08.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 22-letniego złodzieja. Mężczyzna wszedł do jednego z mieszkań w Dolsku i ukradł pieniądze, dwa telefony komórkowe, kuchenkę elektryczną, biżuterię i artykuły spożywcze. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Natomiast policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców o zachowanie podstawowych środków ostrożności, bowiem amator cudzej własności wybrał mieszkanie, do którego przedostał się przez otwarte okno.

5 lipca br., o godz. 02.27, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że ktoś włamał się do mieszkania w Dolsku, z którego ukradł różne przedmioty.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy szybko ustalili, że sprawca nie musiał się włamywać. Jak się okazało domownicy, wyjeżdżając na wesele, w kuchni, z uwagi na aurę, zostawili otwarte okno, aby po powrocie nie było w mieszkaniu duszno. Tak więc amator cudzej własności, podczas ich nieobecności, wykorzystał okazję i przedostał się do mieszkania po prostu przez to otwarte okno. Następnie ukradł pieniądze, dwa telefony komórkowe, kuchenkę elektryczną, biżuterię i artykuły spożywcze.

Funkcjonariusze szybko ustalili złodzieja, którym okazał się 22-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Kryminalni zatrzymali go jeszcze tego samego dnia, na przystanku PKS w Dolsku.

Sprawca, który zdążył już pozbyć się większości łupu, usłyszał zarzut i został przesłuchany. Przyznał się do kradzieży i za swój czyn odpowie przed sądem.

Policjanci po raz kolejny apelują do mieszkańców o zachowanie podstawowych środków ostrożności. Wakacje i upały nie powinny usypiać naszej czujności. Złodzieje, jak widać, nie robią sobie wakacyjnej przerwy.

/ Ewa Kasińska /