Czujni patrolowcy zatrzymali poszukiwanego listem gończym - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni patrolowcy zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 06.08.2018

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas nocnej kontroli rejonu marketu w Śremie zatrzymali mężczyznę, który ukrywał swoje dane osobowe. Jak się okazało 34-letni mieszkaniec Śremu był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo niealimentacji. Teraz dziesięć miesięcy spędzi w areszcie w Poznaniu.

5 sierpnia br., około godz. 01.40, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kontrolowali rejon jednego ze śremskich marketów i na tyłach budynku zauważyli dwóch mężczyzn siedzących na murku. Był środek nocy, a miejsce, w którym przebywali mężczyźni było zaciemnione. Czujni mundurowi postanowili więc sprawdzić co się dzieje.

Jak się okazało jeden z mężczyzn, podczas legitymowania, wprowadzał funkcjonariuszy w błąd i nie można było ustalić jego tożsamości. Został więc zatrzymany i doprowadzony do śremskiej Komendy, gdzie wyjaśniło się dlaczego mężczyzna ukrywał swoje dane osobowe.

Po rozmowie z nim i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 34-letni mieszkaniec Śremu od grudnia ubiegłego roku jest poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd w Śremie, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany usłyszał zarzut umyślnego wprowadzenia funkcjonariuszy w błąd co do własnej tożsamości i wniosek o jego ukaranie będzie skierowany do sądu.

Ostatecznie trafił na dziesięć miesięcy do Aresztu Śledczego w Poznaniu za popełnione w przeszłości przestępstwo niealimentacji.

/ Ewa Kasińska /