Włamanie prawie po sąsiedzku – sprawca zatrzymany, mienie odzyskane - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Włamanie prawie po sąsiedzku – sprawca zatrzymany, mienie odzyskane

Data publikacji 11.07.2018

Śremscy policjanci zatrzymali 22-letniego włamywacza. Mężczyzna z mieszkania, które znajduje się w sąsiedztwie odwiedzanej przez niego rodziny, ukradł telefony komórkowe, zegarki i biżuterię. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

6 lipca br., o godz. 22.30, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że ktoś włamał się do mieszkania znajdującego się na terenie małej wioski w gminie Śrem.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego i kryminalni. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia, jeszcze tej samej nocy, funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego włamywacza, mieszkańca Kotlina przebywającego na terenie gminy Śrem. Podczas nieobecności domowników wszedł on do wnętrza mieszkania i ukradł telefony komórkowe, zegarki i biżuterię.

Jak się okazało mężczyzna włamał się do mieszkania, które znajduje się w sąsiedztwie często odwiedzanej przez niego rodziny. Mundurowi zabezpieczyli całe skradzione mienie, które wróci do właścicielki. Natomiast włamywacz usłyszał zarzut i został przesłuchany.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a sprawcy, który mimo młodego wieku znany jest śremskiej Policji i był wielokrotnie notowany, grozi więzienie.

/ Ewa Kasińska /