ASY BEZPIECZEŃSTWA – DZIELNICOWY NA MEDAL 2018 - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ASY BEZPIECZEŃSTWA – DZIELNICOWY NA MEDAL 2018

Data publikacji 08.06.2018

W Wielkopolsce trwa plebiscyt ASY BEZPIECZEŃSTWA – DZIELNICOWY NA MEDAL 2018. Mieszkańcy powiatu śremskiego również mogą oddać głos na swojego dzielnicowego, który im pomógł, którego cenią za profesjonalizm, za to jakim jest człowiekiem i policjantem.

W śremskiej Komendzie służy 15 dzielnicowych, którzy jako policjanci pierwszego kontaktu odgrywają bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Spotykają się z mieszkańcami, rozmawiają z nimi o różnych problemach i starają się pomóc. Uczestniczą w lokalnych inicjatywach, cały czas poszerzają swoją wiedzę dotyczącą tego, co trapi mieszkańców w ich służbowych rejonach, nawiązują kontakty z osobami, z którymi mogą później budować lokalne koalicje na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w danej, małej ojczyźnie. W ten sposób cały czas budują też zaufanie, które jest tak ważne we współpracy, przy realizacji różnych projektów. Propagują bezpieczeństwo w szerokim tego słowa znaczeniu i realizują założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Wzorem roku ubiegłego redakcja „Głosu Wielkopolskiego”, wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Zarządem Wojewódzkim Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego, postanowiła zorganizować plebiscyt pn. ASY BEZPIECZEŃSTWA – DZIELNICOWY NA MEDAL 2018 i wyróżnić najlepszych dzielnicowych w Wielkopolsce, którzy w ocenie czytelników szczególnie zasługują na uznanie.

Zainteresowani szczegółowy regulamin plebiscytu, zawierający również informację o tym jak oddać głos na swojego dzielnicowego, mogą znaleźć na stronie internetowej „Głosu Wielkopolskiego” - http://www.gloswielkopolski.pl/plebiscyty/asy-bezpieczenstwa/a/asy-bezpieczenstwa-dzielnicowy-na-medal-2018-regulamin-plebiscytu,13143796/

6 czerwca br. Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedziła Katarzyna Baksalary z „Głosu Wielkopolskiego” i „Tygodnika Śremskiego”, która w związku z trwającym plebiscytem przeprowadziła wywiad ze śremską dzielnicową sierż. Darią Góra.

Na naszą koleżankę, która w historii śremskiej Policji jest pierwszą i jak na razie jedyną kobietą na stanowisku dzielnicowego, można oczywiście oddać głos w plebiscycie. Na pozostałych 14 śremskich dzielnicowych do 13 czerwca br. również można jeszcze zagłosować.

/ Ewa Kasińska /

/ na zdjęciu poniżej sierż. Daria Góra podczas wywiadu z Katarzyną Baksalary z „Głosu Wielkopolskiego” i „Tygodnika Śremskiego” /