Złodziejski duet z Zaniemyśla zatrzymany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziejski duet z Zaniemyśla zatrzymany

Data publikacji 01.05.2018

Policjanci ze Śremu zatrzymali złodziejski duet z Zaniemyśla. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwie kobiety, na co dzień sąsiadki, zaplanowały kradzieże w trzech śremskich marketach i w sumie ukradły z nich towar o łącznej wartości ponad 1700 złotych. Policjanci odzyskali całe skradzione mienie, które wróciło na sklepowe półki. Sprawczynie kradzieży przyznały się do zarzucanych im czynów. Teraz czeka je sprawa w sądzie.

26 kwietnia br., o godz. 18.35, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, iż w jednym z marketów w Śremie ujęto dwie sprawczynie kradzieży.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci prewencji. W rozmowie z mundurowymi dwie mieszkanki Zaniemyśla, mające 40 i 66 lat, przyznały się do kradzieży alkoholu, bielizny, odzieży i butów, czyli mienia o łącznej wartości 554 złote. Kobiety chodząc po markecie zabierały wymieniony towar, który chowały do toreb i torebek. Natomiast przy kasie zapłaciły jedynie za kij do szczotki i chciały opuścić sklep. Wówczas zostały ujęte przez pracowników i ochronę.

Kobiety trafiły do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze ustalili, że tego samego dnia złodziejski duet dokonał już kradzieży także w dwóch innych śremskich marketach. Skradziony towar wartości 1169 złotych kryminalni znaleźli w samochodzie Opel Corsa, którym amatorki cudzego mienia przyjechały do Śremu, a także w miejscu ich zamieszkania.

27 kwietnia br. kobiety usłyszały po trzy zarzuty dotyczące kradzieży różnych artykułów spożywczych i przemysłowych. Sprawczynie przyznały się do zarzucanych im czynów. Teraz czeka je sprawa w sądzie. Grozi im kara pozbawienia wolności.

/ Ewa Kasińska /