Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Donatowo – Błociszewo - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Donatowo – Błociszewo

Data publikacji 12.04.2018

Dziś, na drodze relacji Donatowo – Błociszewo, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca citroenem uderzyła w przebiegającą przez drogę sarnę, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącą z przeciwnego kierunku ciężarówką. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

12 kwietnia br., o godz. 05.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej relacji Donatowo – Błociszewo.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierująca Citroenem C4, 26-letnia mieszkanka powiatu kościańskiego, jadąc od strony Donatowa w kierunku Błociszewa, na prostym odcinku drogi, uderzyła w przebiegającą przez drogę sarnę, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki Star, którym kierował 64-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zabezpieczyła pomoc drogowa.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Katarzyna Baksalary "Tygodnik Śremski", Daniel Konieczny /