KOBIETA I MĘŻCZYZNA ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

KOBIETA I MĘŻCZYZNA ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 13.03.2018

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspierani przez policjantów Oddziału Prewencji Policji z Poznania prowadzili wzmożone działania prewencyjne pn. „Dyskoteka”, które ukierunkowano miedzy innymi na zwalczanie przestępczości narkotykowej. W toku działań zatrzymano kobietę i mężczyznę z narkotykami. Osoby te trafiły do policyjnego aresztu, a następnie usłyszały zarzuty i zostały przesłuchane. Zarówno kobieta jak i mężczyzna przyznali się do posiadania narkotyków. Obie sprawy trafią do Sądu Rejonowego w Śremie.

W nocy z 10 na 11 marca br., policjanci Komendy Powiatowej Policji w Śremie wspólnie z policjantami Oddziału Prewencji Policji z Poznania prowadzili wzmożone działania prewencyjne pn. „Dyskoteka”.
W ramach działań zorganizowano na terenie powiatu śremskiego posterunki kontrolne oraz objęto szczególnym nadzorem rejon wokół dyskoteki w Manieczkach.

Około godz. 21:25 na posterunku kontrolnym w Manieczkach zatrzymano do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem Golf. W aucie znajdowało się pięć osób. U jednej z nich 21-letniej mieszkanki powiatu chodzieskiego policjanci ujawnili woreczek z zawartością amfetaminy.

Kolejno około godz. 23:25 na tym samym posterunku kontrolnym policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem Mitshubishi Colt, 23-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego u którego ujawnili zwitek folii aluminiowej z zawartością metaamfetaminy. Nadto od wymienionego kierującego pobrano i zabezpieczono krew do badań z uwagi na przypuszczenie prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Z uwagi na powyższe zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Wymienione osoby trafiły do policyjnego aresztu, a następnie usłyszały zarzuty i zostały przesłuchane. Zarówno kobieta jak i mężczyzna przyznali się do posiadania narkotyków. Obie sprawy znajdą swój finał w Sądzie Rejonowym w Śremie.

 

/ Robert Radajewski/