Pirat drogowy stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Pirat drogowy stracił prawo jazdy

Data publikacji 06.03.2018

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Na trzy miesiące stracił je pirat drogowy, który w Konarzycach kierując oplem pędził z prędkością 115 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

3 marca br., o godz. 16.50, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Konarzycach zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel Zafira. Kierujący autem, 49-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, pędził z prędkością 115 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Ponawiamy nasz apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

Przypominamy też, iż zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym policjanci zatrzymują prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Następnie Policja zatrzymane uprawnienia do kierowania przekazuje właściwemu Staroście, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

/ EK /