Policjanci zatrzymali kolejnego włamywacza - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Policjanci zatrzymali kolejnego włamywacza

Data publikacji 05.03.2018

Śremscy kryminalni ustalili i zatrzymali kolejnego włamywacza z gminy Brodnica. Mężczyzna z pomieszczenia gospodarczego ukradł piłę spalinową. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które szybko wróciło do właścicielki. Sprawca włamania usłyszał zarzut i został przesłuchany. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

28 lutego br. policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że trzy dni wcześniej 23-letni mężczyzna włamał się do pomieszczenia gospodarczego na terenie posesji w gminie Brodnica i ukradł piłę spalinową.  

Okazało się, że sprawca wynajmował wcześniej mieszkanie na terenie tej samej posesji, gdzie znajduje się pomieszczenie gospodarcze, z którego ukradł piłę spalinową. Kiedy przyjechał po resztę swoich rzeczy, to włamał się do tego pomieszczenia i dokonał kradzieży na szkodę kobiety, która jest tam nowym najemcą.

Policjanci zatrzymali włamywacza w miejscu jego zamieszkania, czyli na terenie gminy Brodnica. Odzyskali skradzione mienie, które szybko wróciło do właścicielki. Natomiast mężczyzna usłyszał zarzut i został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a sprawcy włamania grozi więzienie. Jest on znany śremskiej Policji, był już wcześniej notowany.

/ Ewa Kasińska /