Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwo, który trafił do aresztu - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o oszustwo, który trafił do aresztu

Data publikacji 23.02.2018

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o oszustwo i wyłudzenie od seniorki ponad 8 tys. oraz o usiłowanie wyłudzenia od kolejnej starszej Pani 40 tys. złotych. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

18 stycznia br., o godz. 12.55, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że od starszej mieszkanki Jezioran oszuści wyłudzili ponad 8 tys. złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że około godz. 10.30, w mieszkaniu seniorki zadzwonił telefon stacjonarny. Kobieta odebrała i wydawało się jej, że rozmawia z synem, który jest w Anglii. Dzwoniący mężczyzna miał zachrypnięty głos i kaszlał. Szybko poinformował seniorkę, że w Anglii kierował samochodem i potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych, które trafiły do szpitala. Po telefonicznej rozmowie z „synem” do kobiety zadzwonił jakiś mężczyzna, który poinformował ją, że syn potrzebuje 20 tys. złotych, aby sprawa wypadku drogowego nie trafiła do sądu. Seniorka powiedziała, że pieniądze musi wypłacić z banku, do którego się udała pozostając cały czas na linii z dzwoniącym do niej mężczyzną. W banku wypłaciła ponad 8 tys. złotych i zgodnie z poleceniami rozmówcy udała się na przystanek autobusowy. Tam podszedł do niej mężczyzna, któremu przekazała wypłacone w banku 8 300 złotych. Kiedy oszust się oddalił seniorka uświadomiła sobie, że została oszukana i wówczas powiadomiła Policję. Dzień wcześniej, 17 stycznia br., śremska Policja została powiadomiona, że oszuści wykorzystując taką samą legendę usiłowali wyłudzić pieniądze w kwocie 40 tys. złotej od innej seniorki, ale na szczęście starsza Pani była ostrożna i nie dała się oszukać.

Prowadzona praca operacyjna funkcjonariuszy, którym pomógł też zabezpieczony monitoring, doprowadziła do ustalenia jednego z podejrzanych o oszustwo i 22 lutego br. kryminalni w miejscu zamieszkania zatrzymali 59-letniego mieszkańca Mosiny. Mężczyzna jest podejrzany o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą wyłudził od seniorki 8 300 złotych i usiłował wyłudzić od kolejnej starszej Pani 40 tys. złotych.

59-latek usłyszał zarzuty i został przesłuchany. 23 lutego br., na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

/ Ewa Kasińska /