Podinsp. Ireneusz Walczak przeszedł na emeryturę - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podinsp. Ireneusz Walczak przeszedł na emeryturę

Data publikacji 05.12.2017

1 grudnia, w sali konferencyjnej naszej jednostki, odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę podinsp. Ireneusza Walczaka, który ponad 30 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od insp. Sławomira Jądrzaka Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

1 grudnia br., o godz. 14.00, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie zgromadziło się wielu policjantów i pracowników cywilnych z naszej jednostki, którzy przyszli na uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę podinsp. Ireneusza Walczaka.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak dziękując policjantowi za lata ofiarnej służby podkreślił, że nasz kolega był bardzo zaangażowany w swoją pracę, którą wykonywał z ogromnym poświęceniem i oddaniem.

Szef śremskich stróżów prawa, obok wielu ciepłych słów uznania, przygotował też piękną niespodziankę na pożegnanie podinsp. Ireneusza Walczaka. W dowód najwyższego uznania od Kierownictwa Komendy i Kadry nasz kolega otrzymał replikę szabli oficerskiej wz 21 z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Do życzeń przekazanych przez Komendanta Jądrzaka przyłączyli się także: mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta, delegacje Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Śrem oraz wielu policjantów i pracowników cywilnych z naszej Komendy.

Podinsp. Ireneusz Walczak służbę w naszym resorcie rozpoczął w 1986 roku. Tak więc ponad 31 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Szybko związał się z Wydziałem Kryminalnym w naszej Komendzie i przez wiele lat specjalizował się w sprawach poszukiwawczych i prowadzeniu statystyki kryminalnej. W 2009 roku awansował na stanowisko Eksperta ds. Kontroli i Ochrony Informacji Niejawnych. W związku z tym zajmował się wyjaśnianiem skarg i był ekspertem w sprawach związanych z ochroną informacji niejawnych. Naszego kolegę zapamiętamy też jako policjanta bardzo zaangażowanego w sprawy naszej jednostki, który do ostatniego dnia służby pracował z pełnym poświęceniem, służąc radą i pomocą.

Na zasłużonej emeryturze Irkowi Walczakowi życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz realizacji wszystkich planów i marzeń!

/ Ewa Kasińska /