O bezpieczeństwie rozmawiamy z seniorami, uczniami, … - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

O bezpieczeństwie rozmawiamy z seniorami, uczniami, …

Data publikacji 27.11.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie mając na uwadze zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w toku codziennej służby wykonują szereg czynności profilaktycznych. Realizując takie zadania mundurowi spotykają się z różnymi grupami osób, aby zwrócić ich uwagę na właściwe zachowania w różnych sytuacjach. Takie spotkania są też często okazją do tego, aby opowiedzieć zainteresowanym o specyfice naszej służby.

W listopadzie br. policjant zespołu ds. profilaktyki społecznej kilka razy odwiedził śremską „szóstkę”, gdzie przekazywał dzieciom treści z zakresu edukacji ekologicznej.

22 listopada br. mundurowi o bezpieczeństwie dziecka w różnych sytuacjach i okolicznościach rozmawiali z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Wcześniej, 7 listopada br. naszą Komendę odwiedzili seniorzy z klubu, który działa przy Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”. W ramach współpracy z klubem policjanci od lat, na bieżąco, informują starszych mieszkańców naszego miasta o różnych zagrożeniach, a tym razem seniorzy przyszli do nas, aby zobaczyć Komendę i jeszcze więcej dowiedzieć się o naszej służbie.

/ EK /