Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ujawnili nielegalną uprawę ziela konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 55 roślin, wśród których były różne odmiany konopi. Obecnie kryminalni szukają osób zajmujących się uprawą tego narkotyku.

21 września br. policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na terenach nadwarciańskich, w okolicach miejscowości Łęg i Olsza, znaleźli nielegalną uprawę ziela konopi.

Rośliny były ogrodzone siatką i podtrzymywały je stalowe tyczki. Przy konopiach znajdowały się też plastikowe pojemniki do podlewania. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 55 roślin, wśród których były różne odmiany nielegalnych konopi mające od 40 cm do 2 metrów wysokości. Z obliczeń policjantów wynika, że z zabezpieczonych roślin można otrzymać około 1210 gramów marihuany.

Obecnie kryminalni szukają osób, które od kilku miesięcy zajmowały się uprawą tego narkotyku. Sprawcom, którzy wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawiali konopie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową apelują też do grzybiarzy, którzy obecnie przeczesują lasy w poszukiwaniu grzybów. Funkcjonariusze proszą, aby osoby, które przypadkowo znajdą podejrzaną uprawę konopi, zgłaszały ten fakt w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie. Można dzwonić bezpośrednio do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej tel.: 61 28 15 274 lub też kontaktować się z nimi przez oficera dyżurnego: tel. 61 28 15 211.

/ Ewa Kasińska /