Policjanci na obozach i koloniach rozmawiają o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Policjanci na obozach i koloniach rozmawiają o bezpieczeństwie

Data publikacji 10.08.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w ramach działań pn. „Zabezpieczenie Sezonu Letniego 2017” spotykają się z dziećmi, które wypoczywają w ramach różnych zorganizowanych form wypoczynku. Mundurowi ostrzegają i informują, a wszystko po to, aby najmłodsi bezpiecznie spędzili wakacje.

Śremscy policjanci od początku wakacji odwiedzają dzieci przebywające na obozach, koloniach i półkoloniach zorganizowanych na terenie powiatu śremskiego.

Podczas spotkań mundurowi rozmawiają z najmłodszymi o tym, jak powinni się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, aby bezpiecznie spędzić czas wolny od nauki i szkolnych obowiązków.

Policjanci informują o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą i w wodzie, o przepisach ruchu drogowego, głównie takich, które regulują ruch pieszych i rowerzystów.

Funkcjonariusze podejmują również temat bezpieczeństwa dziecka podczas prac polowych, a w rozmowach z młodzieżą mówią o zagrożeniach wynikających z kontaktu ze środkami psychoaktywnymi i o odpowiedzialności nieletnich w myśl Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

/ Ewa Kasińska /