Kolejni kierujący pod wpływem alkoholu wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kolejni kierujący pod wpływem alkoholu wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 08.08.2017

Trwają działania Bezpieczne Wakacje 2017. W ramach akcji śremscy policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kontrolują m. in. stan trzeźwości kierujących różnymi pojazdami. W ciągu ostatnich dni mundurowi wyeliminowali z ruchu kilku kierujących pod wpływem alkoholu, którzy stanowili zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

7 sierpnia br., około godz. 19.55, policjanci drogówki w Śremie na ul. Konstytucji 3 Maja zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy marki Fiat Scudo, którym kierował 42-letni mieszkaniec gminy Śrem. Mężczyzna był nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,27 mg/l, II badanie: 0,26 mg/l. Policjanci zatrzymali 42-latkowi uprawnienia do kierowania. Tego samego dnia, około godz. 22.05, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w Dolsku zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Renault Megane, którym kierował 46-letni mieszkaniec gminy Dolsk. Ten mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 1,07 mg/l, II badanie: 1,15 mg/l.

Obie sprawy znajdą swój finał w sądzie.

5 sierpnia br., około godz. 07.30, policjanci drogówki w Śremie na ul. Al. Solidarności poddali badaniu na zawartość alkoholu sprawcę zdarzenia drogowego, 26-letniego mieszkańca gminy Książ Wlkp., który kierując VW Golfem wykonywał manewr skrętu  z Al. Solidarności w ul. Grottgera i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW Fox. Okazało się, że kierujący VW Golfem był w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,18 mg/l, II badanie: 0,12 mg/l. Policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy, a sprawa dotycząca kierowania przez niego pojazdem w stanie po użyciu alkoholu skończy się w sądzie. Natomiast za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 pkt. karnymi.

Tego samego dnia, około godz. 20.25, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Mchach zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, 34-letniego mieszkańca gminy Książ Wlkp. Mężczyzna był nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,29 mg/l, II badanie: 0,27 mg/l. Policjanci nie zatrzymali motorowerzyście uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, bowiem nigdy takowych nie posiadał. Ta sprawa też znajdzie swój finał w sądzie.

Pełniąc służbę patrolową policjanci zwracają także uwagę na kierujących pojazdami, które rzadziej spotykamy w ruchu drogowym. 30 lipca br., około godz. 20.10, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który poruszał się quadem. Kierujący czterokołowcem, jak tylko zauważył mundurowych, to zawrócił i udał się na teren swojej posesji. Kiedy czujni stróże prawa legitymowali mężczyznę to wyczuli od niego silną woń alkoholu. Okazało się, że kierujący quadem, 38-letni mieszkaniec Śremu, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 1,14 mg/l, II badanie: 1,08 mg/l. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

/ Ewa Kasińska /