Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego seniora - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego seniora

Data publikacji 07.08.2017

Szczęśliwie zakończyły się nocne poszukiwania 71-letniego mieszkańca gminy Dolsk, którego funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie odnaleźli w powiecie jarocińskim. Senior wyjechał z domu rowerem i zgubił się w lesie. Zupełnie nie wiedział, gdzie się znajduje. Przez cztery godziny szukali go policjanci ze Śremu i Poznania oraz strażacy.

W minioną sobotę, 5 sierpnia, o godz. 22.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że zaginął 71-letni mieszkaniec gminy Dolsk, który około godz. 10.00 wyjechał z domu rowerem i nie powrócił.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że około godz. 17.00 córka seniora kontaktowała się z ojcem telefonicznie. Starszy Pan był w lesie, ale zupełnie nie potrafił wskazać miejsca, w którym się znajduje i z upływem czasu stawał się coraz słabszy.

Policjanci szybko nawiązali kontakt telefoniczny z seniorem i rozpoczęli poszukiwania. Do działań włączyli się policjanci z Poznania oraz strażacy z Dolska i Śremu.

6 sierpnia w nocy, o godz. 02.20, policjanci na terenie powiatu jarocińskiego, w Jaraczewie, odnaleźli wychodzącego z lasu starszego Pana. Senior nie miał żadnych obrażeń. Cały i zdrowy został przekazany rodzinie.

/ Ewa Kasińska /