Święto Policji 2017 w Śremie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji 2017 w Śremie

Data publikacji 28.07.2017

„ … Szanowne policjantki i policjanci, w tym szczególnym dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną i ofiarną służbę. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku bowiem często działacie w trudnych, nie wolnych od napięć i stresów warunkach, podejmując pod wpływem presji czasu i nieprzewidzianych sytuacji, błyskawiczne decyzje, od których zależy życie i zdrowie ludzkie …” – powiedział insp. Sławomir Jądrzak Komendant Powiatowy Policji w Śremie zwracając się do funkcjonariuszy naszej jednostki podczas obchodów Święta Policji zorganizowanych z okazji 98 rocznicy powołania Policji Państwowej.

W czwartek, 27 lipca odbyły się uroczyste obchody Święta Policji w Śremie.

Najpierw, o godz. 10.45 spotkaliśmy się przed Kościołem pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej, gdzie Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak oraz I Zastępca Komendanta mł. insp. Konrad Bartłomiejczak uroczyście złożyli kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym poległych policjantów, którzy w służbie Rzeczypospolitej oddali życie wierni do końca swemu ślubowaniu. Następnie przeszliśmy do Kościoła na mszę św., którą odprawił i kazanie wygłosił Ksiądz Prałat i jednocześnie Kapelan śremskiej Policji Marian Brucki.

Po mszy przeszliśmy do Kinoteatru Słonko. Tam, o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość, która była centralnym punktem naszych obchodów Święta Policji.

Tego dnia razem z nami byli m. in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, Wicestarosta Śremski Janusz Przywara, Przewodniczący Rady Powiatu w Śremie Piotr Ruta, Wiceburmistrz Śremu Bartosz Żeleźny, Zastępca Burmistrza Książa Wlkp. Mirela Grześkowiak, Burmistrz Dolska Henryk Litka, Wójt Gminy Brodnica Marek Pakowski, Sekretarz Powiatu Dominika Fornalik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Śremie Andrzej Mieloszyński, Ksiądz Prałat i jednocześnie Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Śremie Marian Brucki, Ks. Kapitan Grzegorz Bechta Proboszcz Parafii Garnizonowej pw. Św. Jana z Dukli w Śremie, Dowódca 6 Batalionu Dowodzenia Sił Powietrznych w Śremie podpułkownik Zbigniew Roszak, Dowódca 6 Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych w Śremie podpułkownik Bogusław Marek, z Aresztu Śledczego w Śremie major Grzegorz Przebierała, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Śremie brygadier Sławomir Drozd, Komendant Straży Miejskiej w Śremie Marian Goliński, Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk, Komendant Powiatowy Policji w Środzie Wlkp. insp. Paweł Wawrzyniak, Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Mirosław Ścisły, Komendant Powiatowy Policji w Turku mł. insp. Michał Grzelak, były Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. w st. spoczynku Zbigniew Rogala, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Paweł Wojna, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie Maria Świdurska, z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie Mirosława Golińska. Byli z nami także emeryci i renciści policyjni, przyjaciele Policji, nasze rodziny i przedstawiciele mediów.

W swoim okolicznościowym przemówieniu, na wstępie uroczystej zbiórki, Komendant Jądrzak dziękował za zrozumienie i pomoc władzom samorządowym i przedstawicielom innych instytucji, którzy rozumieją, że „bezpieczeństwo to wspólna sprawa”. Zwracając się do funkcjonariuszy naszej jednostki szef śremskiej Policji powiedział m. in. : „W tym szczególnym dniu składam Wam wyrazy najwyższego uznania i podziękowania za rzetelną i ofiarną służbę. Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku bowiem często działacie w trudnych, nie wolnych od napięć i stresów warunkach, podejmując pod wpływem presji czasu i nieprzewidzianych sytuacji, błyskawiczne decyzje, od których zależy życie i zdrowie ludzkie. Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy społeczeństwu, za wszelki trud włożony w ochronę bezpieczeństwa naszej małej ojczyzny … „

Jak, co roku nasza uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i mianowania policjantów na wyższe stopnie służbowe.

Podczas uroczystości w Kinoteatrze jeszcze raz poinformowaliśmy, że Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 27 czerwca 2017 r. MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIA SŁUŻBĘ odznaczony został asp. szt. w st. spoczynku Grzegorz Bruss, nasz Dyżurny, od niedawna emeryt. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Decyzją nr 7/P/2017 z dnia 5 lipca 2017 roku nadał BRĄZOWĄ ODZNAKĘ „ZASŁUŻONY POLICJANT” asp. szt. Maciejowi Głochowiakowi Naczelnikowi Wydziału Kryminalnego naszej jednostki. Komendant Główny Policji Rozkazem Personalnym nr 2 903 z dnia 12 lipca 2017 roku mianował na stopień INSPEKTORA POLICJI mł. insp. Sławomira Jądrzaka Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

Wymienieni funkcjonariusze uhonorowani zostali 19 lipca w Poznaniu, podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji. Panu Komendantowi zrobiliśmy jeszcze niespodziankę podczas uroczystości  i przekazaliśmy mu bukiet kwiatów od policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Śremie, aby pogratulować awansu.

Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu Rozkazem Personalnym nr 2 355/2017 z dnia 5 lipca 2017 roku PRZEDTERMINOWO, W DRODZE WYRÓŻNIENIA mianował na stopień ASPIRANTA POLICJI mł. asp. Tomasza Kolańskiego.

W sumie,  w tym roku na wyższe stopnie służbowe w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zostało mianowanych  38 policjantów. Dwóch w korpusie oficerów, dwudziestu w korpusie aspirantów, piętnastu w korpusie podoficerów i jeden w korpusie szeregowych.

W korpusie oficerskim:

- na stopień INSPEKTORA POLICJI mianowany został mł. insp. Sławomir Jądrzak,

- na stopień  KOMISARZA POLICJI mianowany został podkom. Adam Kaźmierczak.

W korpusie aspirantów Policji:

- na stopień ASPIRANTA SZTABOWEGO POLICJI zostali mianowani:

st. asp. Marcin Adamski, st. asp. Sławomir Kaptur, st. asp. Bartosz Limański, st. asp. Leszek Piorunowski i st. asp. Krzysztof Tabatt;

- na stopień STARSZEGO ASPIRANTA POLICJI mianowany został asp. Jarosław Malinowski;

- na stopień ASPIRANTA POLICJI mianowani zostali:

mł. asp. Tomasz Kolański, mł. asp. Bartłomiej Galczak, mł. asp. Piotr Grzelczyk, mł. asp. Michał Kasprzak, mł. asp. Jarosław Kmiecik, mł. asp. Bartosz Lange, mł. asp. Jacek Michalski, mł. asp. Michał Płończak, mł. asp. Krzysztof Stajkowski i mł. asp. Przemysław Włodarczak;

- na stopień MŁODSZEGO ASPIRANTA POLICJI mianowani zostali:

sierż. szt. Marcin Hyży, sierż. szt. Krzysztof Kujawa, sierż. szt. Szymon Wojciechowski i sierż. szt. Dawid Wojtkowski;

W korpusie podoficerów Policji:

- na stopień SIERŻANTA SZTABOWEGO POLICJI mianowani zostali:

st. sierż. Rafał Filipiak, st. sierż. Robert Kaczmarek, st. sierż. Mirosław Paterka i st. sierż. Bartosz Zenker;

- na stopień STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI mianowani zostali:

sierż. Marcin Dopierała, sierż. Agnieszka Gans, sierż. Mateusz Grzelczyk, sierż. Jakub Haremza, sierż. Bartosz Hoza, sierż. Dominik Kapała, sierż. Paweł Nowak, sierż. Dawid Ratajczak i sierż. Maria Wancek;

- na stopień SIERŻANTA POLICJI mianowani zostali:

st. post. Tomasz Drapik i st. post. Daria Góra;

W korpusie szeregowych Policji:

- na stopień STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI mianowana została post. Iweta Żak.

Nagrodę Komendanta Powiatowego Policji w Śremie otrzymali: asp. szt. Mariusz Andrzejczak, mł. asp. Marcin Hyży, mł. asp. Tomasz Kamiński, asp. szt. Adam Kaźmierczak, kom. Michał Migodziński, nadkom. Dariusz Ptak, asp. szt. Krzysztof Tomaszewski, podinsp. Ireneusz Walczak, podinsp. Robert Białowąs, st. sierż. Magdalena Ciesielska, sierż. szt. Arkadiusz Jankowski, sierż. szt. Maciej Kaniewski, nadkom. Przemysław Mućka, Halina Barnak, Kamil Sobieraj i Leszek Grygier.

ODZNACZONYM, MIANOWANYM i NAGRODZONYM GRATULUJEMY !!!

Po wręczeniu aktów mianowania i nagród wiele ciepłych słów uznania usłyszeliśmy od: Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego, Wicestarosty Śremskiego Janusza Przywary, Wiceburmistrza Śremu Bartosza Żeleźnego i Prezesa Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Koło w Śremie asp. szt. w stanie spoczynku Zbigniewa Hoppe.

Na zakończenie naszej uroczystości wystąpił tenor Mirosław Niewiadomski.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Dominik Kapała /