Śremscy policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śremscy policjanci dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 17.07.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w Dolsku ujawnili motocyklistę, który był w stanie po użyciu alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania, a w Jaszkowie kolejnego motocyklistę bez uprawnień i dokumentów. Mundurowi zatrzymali też prawo jazdy kierującemu VW Passatem, który pędził przez Małachowo z prędkością 102 km/h i interweniowali w Chwałkowie Kościelnym, w związku ze zdarzeniem drogowym spowodowanym przez nietrzeźwego, kierującego samochodem marki Rover.

Śremscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Wakacje 2017”. W ramach tej akcji funkcjonariusze dbają o to, aby na drogach powiatu śremskiego było bezpieczniej.

Także w ciągu minionego weekendu mundurowi ujawnili łamanie prawa przez kierujących, którzy w terenie zabudowanym pędzili z nadmierną prędkością, bez uprawnień do kierowania i innych, wymaganych dokumentów oraz kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

W miniony piątek, 14 lipca, o godz. 15.00, policjanci drogówki, którzy pełnili służbę w Dolsku, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Okazało się, że kierujący motocyklem marki Kawasaki, 42-letni mieszkaniec gminy Dolsk, był w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie - 0,19 mg/l, II badanie - 0,18 mg/l. Ponadto motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie trafi też sprawa nietrzeźwego 22-letniego mieszkańca gminy Książ Wlkp., który tego samego dnia, około godz. 20.15, w Chwałkowie Kościelnym, kierując samochodem osobowym marki Rover wjechał do rowu i dachował. Mężczyzna miał około półtora promila alkoholu w organizmie i jak powiedzieli świadkowie jechał z dużą prędkością, a poruszał się po drodze, gdzie wykonywane były prace remontowe. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się także, iż kierujący w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Na szczęście ani 22 - latek, ani też nikt inny nie odniósł, w związku z tym zdarzeniem, obrażeń ciała.

W sobotę, 15 lipca, policjanci drogówki, którzy pełnili służbę w Jaszkowie ujawnili, że kierujący motocyklem Kawasaki, 23-letni mieszkaniec gminy Brodnica, nie posiada ani żadnych uprawnień do kierowania ani wymaganych dokumentów. Mężczyzna został ukarany mandatami karnymi na łączna kwotę 600 złotych.

W niedzielę, 16 lipca, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Małachowie. Około godz. 19.15 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej VW Passata. Kierujący autem, 58 - letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego, pędził z prędkością 102 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Biorąc pod uwagę zdarzenia z minionego weekendu policjanci ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii. Mundurowi, po raz kolejny, apelują też o to, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

/ Ewa Kasińska /