Komendant spotkał się z dziennikarzami - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant spotkał się z dziennikarzami

Data publikacji 16.05.2017

Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Sławomir Jądrzak spotkał się dziś z przedstawicielami lokalnych mediów. Szef śremskiej Policji odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące jego kariery zawodowej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poprawy warunków pracy policjantów. Komendant Jądrzak mówił też o nowej filozofii pracy dzielnicowych i zadeklarował swoją otwartość na współpracę z dziennikarzami.

16 maja br., o godz. 10.00, w sali konferencyjnej śremskiej Komendy rozpoczęło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Sławomira Jądrzaka z przedstawicielami lokalnych mediów.

Podczas konferencji szef śremskiej Policji odpowiadał na różne pytania dziennikarzy. Pierwsze z nich dotyczyło przebiegu służby Komendanta, który poinformował, że w Policji pracuje od 26 lat i przez 20 lat związany był z Poznaniem. Tam służył głównie w pionie prewencji, ale też w pionie dochodzeniowo-śledczym. Tam też awansował na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji. Natomiast w 2011 roku został mianowany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Koninie i stamtąd przyszedł do Śremu.

Na pytanie dotyczące wprowadzania zmian Komendant Jądrzak odpowiedział, że rewolucji nie przewiduje, a zmiany, które chce wprowadzić, wykorzystując swoje policyjne doświadczenie, mają polepszyć i usprawnić funkcjonowanie śremskiej Komendy. Chodzi o to, aby policjantom lepiej się pracowało.

Szef śremskiej Policji mówił też o nowej filozofii pracy dzielnicowych, swoich pomysłach na sposób pełnienia służby przez tych funkcjonariuszy, którzy mają być blisko ludzi i mają współpracować ze społeczeństwem w swoich rejonach służbowych.

Sporo czasu podczas konferencji poświęcono kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto szef śremskiej Policji zapytany o remonty w Komendzie mówił o tym, że priorytetem dla niego jest kapitalny remont sali konferencyjnej, a w przyszłości rozbudowa jednostki.

Komendant zapytany też został o swoje życie prywatne-pasje i zainteresowania. Dziennikarze dowiedzieli się, że szef śremskiej Policji aktywnie spędza czas, biega, interesuje się piłką nożną, lubi organizować piłkarskie turnieje i takie rozgrywki planuje też w Śremie. Prywatnie Komendant Jądrzak jest żonaty, ma dwie córki i jest optymistą.

Na zakończenie konferencji szef śremskiej Policji zadeklarował swoją otwartość na współpracę z dziennikarzami, którzy bardzo miło zakończyli zadawanie pytań. Jan Zalewski redaktor naczelny Tygodnia Ziemi Śremskiej powiedział: „Witamy w domu Panie Komendancie”.


/ Ewa Kasińska /