Areszt w związku z podejrzeniem znęcania się nad dzieckiem - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt w związku z podejrzeniem znęcania się nad dzieckiem

Data publikacji 05.05.2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 24-letnią mieszkankę Śremu, a jej 17 miesięcznego synka przekazali pod opiekę rodziny pełniącej funkcję pogotowia opiekuńczego. Kobieta usłyszała zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad chłopczykiem. Decyzją sądu trafiła do aresztu.

25 kwietnia br., około godz. 19.15, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że z pokoju, który zajmuje mieszkanka Śremu wraz z synkiem, słychać krzyki i płacz dziecka.

Sprawą zajęli się dzielnicowi, którzy już wcześniej interweniowali w tej rodzinie.

Kiedy policjanci weszli do pokoju zajmowanego przez 24-letnią kobietę i jej 17 miesięcznego synka to zauważyli, że chłopczyk ma zasinienia i zadrapania lewej strony twarzy, a także na plecach. Kobieta stwierdziła, że chłopczyk spadł z tapczanu na podłogę. Funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie, a następnie wraz z kobietą i jej dzieckiem udali się do szpitala. Lekarz zbadał chłopczyka i nie wykluczył stosowania wobec niego przemocy fizycznej.

W tej sytuacji policjanci podjęli decyzję o przekazaniu dziecka rodzinie pełniącej funkcję pogotowia opiekuńczego. Wraz z przedstawicielem tej rodziny chłopczyk został przewieziony do szpitala w Poznaniu. Natomiast jego matka, 24-letnia mieszkanka Śremu, została przez funkcjonariuszy zatrzymana i osadzona w śremskiej Komendzie. Okazało się, że jest nietrzeźwa. Poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskała wynik: 0,51 mg/l.

26 kwietnia br. w śremskiej Komendzie kobieta, która znana jest Policji i była już wcześniej notowana, usłyszała zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoim dzieckiem. Na wniosek Policji i prokuratury sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

/ Ewa Kasińska /