Pokłócił się z dziewczyną i w gniewie zniszczył zabawki dzieciom - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pokłócił się z dziewczyną i w gniewie zniszczył zabawki dzieciom

Data publikacji 05.05.2017

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który zniszczył wyposażenie placu zabaw na terenie przedszkola powodując straty w wysokości 6 000 złotych. Z ustaleń wynika, że sprawca najpierw pokłócił się ze swoją dziewczyną, a następnie upił się i w gniewie kopał, przewracał i uderzał w sprzęt służący dzieciom.

2 maja br., około godz. 06.50, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na placu zabaw, który znajduje się na terenie przedszkola w Śremie, nieznany sprawca zniszczył sprzęt służący dzieciom do zabawy oraz wazony z kwiatami.

Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi, którzy przy uszkodzonym, plastikowym domku znaleźli portfel wraz z dokumentami należący do 22-letniego mieszkańca gminy Śrem. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, który w rozmowie z mundurowymi przyznał, że to on uszkodził przedmioty znajdujące się na placu zabaw.

22-latek został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut zniszczenia mienia wartości 6 000 złotych. Z policyjnych ustaleń wynika, że 1 maja, późnym wieczorem, mężczyzna pokłócił się ze swoją dziewczyną. Następnie kupił alkohol i poszedł na plac zabaw. Kiedy pił otrzymał sms od dziewczyny i wpadł w złość. Będąc pod wpływem emocji zaczął wszystko dookoła niszczyć. Kopał, przewracał i uderzał pięściami w wyposażenie placu zabaw.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

/ Ewa Kasińska /