Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem – Kórnik - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem – Kórnik

Data publikacji 04.05.2017

Wczoraj, na drodze relacji Śrem – Kórnik, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym Audi A6 nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego i będąc w jego trakcie doprowadził do czołowego zderzenia, z jadącym z przeciwnego kierunku, motocyklem. Kierujący motocyklem zmarł w szpitalu.

3 maja br., około godz. 21.30, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 434 relacji Śrem – Kórnik.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Audi A6, 27 – letni mieszkaniec Koszalina, jadąc od strony Śremu w kierunku Kórnika, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego i będąc w jego trakcie doprowadził do czołowego zderzenia, z jadącym z przeciwnego kierunku, motocyklem marki Kawasaki, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu śremskiego.

Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Poznaniu. 4 maja, o godz. 09.00, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że mężczyzna zmarł.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Kierujący audi był trzeźwy, zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Pojazdy uczestniczące w wypadku zabezpieczyła pomoc drogowa.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

 

/ Ewa Kasińska /