Pożegnaliśmy Pawła Kiliańczyka i powitaliśmy Sławomira Jądrzaka - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnaliśmy Pawła Kiliańczyka i powitaliśmy Sławomira Jądrzaka

Data publikacji 20.04.2017

Dziś, w śremskiej Komendzie odbyła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Śremie. Policjanci, pracownicy i zaproszeni goście, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu nadinsp. Tomaszem Trawińskim, uroczyście pożegnali podinsp. Pawła Kiliańczyka i powitali mł. insp. Sławomira Jądrzaka.

20 kwietnia br., o godz. 13.00, w sali konferencyjnej śremskiej Komendy Policji rozpoczęła się uroczystość zdania i objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

W uroczystej zbiórce wzięli udział: nadinsp. Tomasz Trawiński Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, insp. Piotr Mąka I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Komendanci Policji z jednostek ościennych, przedstawiciele władz samorządowych - na czele z Wicestarostą Śremskim Januszem Przywarą i Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim, Ksiądz Prałat i jednocześnie Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Śremie Marian Brucki, szefowie służb mundurowych i innych instytucji współpracujących ze śremską Policją, przedstawiciele lokalnych mediów oraz policjanci i pracownicy śremskiej Komendy.

Uroczystość odbyła się zgodnie z policyjnym ceremoniałem. Na wstępie dowódca uroczystości złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji. Dalej, wprowadzony został sztandar Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

W oficjalnej części uroczystości odczytane zostały rozkazy personalne, po czym odbyła się ceremonia pożegnania i przywitania ze sztandarem oraz zdania i objęcia stanowiska przez Komendantów: podinsp. Pawła Kiliańczyka i mł. insp. Sławomira Jądrzaka.

Oficjalną część uroczystej zbiórki zakończyły okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali: Komendant Trawiński, odchodzący Komendant Kiliańczyk, nowy szef śremskiej Policji Sławomir Jądrzak, Wicestarosta Śremski Janusz Przywara, Burmistrz Śremu Adam Lewandowski i Ksiądz Marian Brucki.

Po odprowadzeniu sztandaru i złożeniu meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji goście gratulowali Komendantom wręczając okolicznościowe adresy i kwiaty.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Elżbieta Kowalak /