Tragiczny w skutkach wypadek w Śremie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny w skutkach wypadek w Śremie

Data publikacji 18.04.2017

W minioną sobotę, w Śremie, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym Audi A4 na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił mieszkankę powiatu śremskiego. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

15 kwietnia br., około godz. 23.50, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w Śremie na ul. Kilińskiego.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, 22 – letni mieszkaniec powiatu śremskiego, jadąc od strony Nochowa w kierunku Ronda im. Jana Pawła II, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 68-letnią mieszkankę powiatu śremskiego. Kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Kierujący audi był trzeźwy, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali także prawo jazdy 22-latka, a audi, do dalszych badań, zabezpieczyła pomoc drogowa.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.