Policjanci ujawnili "pirata drogowego" bez uprawnień do kierowania, ... - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili "pirata drogowego" bez uprawnień do kierowania, ...

Data publikacji 29.05.2015

intro_policji1

Policjanci drogówki w Górze ujawnili „pirata drogowego”, który oplem pędził przez wieś z prędkością 120 km/h. Jak się okazało mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz nie miał wymaganych dokumentów. Opel miał pękniętą przednią szybę, a jego tylna tablica rejestracyjna nie była zalegalizowana. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

29 maja br., około godz. 07.40, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Górze. Funkcjonariusze zauważyli, że kierujący samochodem marki Opel Combo po ominięciu punktu kontrolno-pomiarowego gwałtownie przyspieszył. Kiedy mundurowi ponownie dokonali pomiaru prędkości okazało się, że kierujący oplem jedzie z prędkością 120 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Policjanci udali się za bardzo szybko odjeżdżającym samochodem i ostatecznie zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący autem, 22 – letni mieszkaniec gminy Brodnica, nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna nie miał też dowodu rejestracyjnego od auta i OC. Natomiast opel miał pękniętą przednią szybę, a jego tylna tablica rejestracyjna nie była zalegalizowana.

Pojazd został zabezpieczony przez pomoc drogową. Okazało się też, iż 22 – latek jest znany policjantom drogówki i wcześniej było wobec niego stosowane postępowanie mandatowe w związku z kierowaniem bez uprawnień.

Sprawą zajęli się policjanci zespołu ds. wykroczeń. Ostatecznie znajdzie ona swój finał w sądzie.

Mężczyzna popełnił m. in. wykroczenie z art. 94 § 1 kodeksu wykroczeń - kierował oplem bez uprawnień. W związku z nowymi uregulowaniami prawnymi, to kolejny na terenie powiatu śremskiego przypadek, gdzie zachodzą przesłanki do ewentualnego zastosowania nowego przepisu - art. 94 § 3 kodeksu wykroczeń, który stanowi: „w razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów 

22 – latek kierował też pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.  Więc w związku z nowymi uregulowaniami prawnymi gdyby posiadał prawo jazdy byłoby ono mu zatrzymane.