Sprawca kolizji kierował bez uprawnień - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kolizji kierował bez uprawnień

Data publikacji 21.10.2013

intro_policji1

W Zbrudzewie kierujący samochodem Daewoo Matiz, 27 – letni mieszkaniec Poznania, nie mający prawa jazdy, stracił panowanie nad autem, przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku oznakowanym radiowozem Kia Ceed, który poruszał się jako pojazd uprzywilejowany.

W miniony piątek, 18 października, po godz. 18.00 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, poruszając się radiowozem Kia Ceed, brali udział w pościgu za pojazdem Range Rover, który funkcjonariuszom drogówki w Dolsku nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W Zbrudzewie, na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Śremskiej, kierujący samochodem Daewoo Matiz na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z wymienionym, jadącym z przeciwnego kierunku, oznakowanym radiowozem Kia Ceed, który poruszał się jako pojazd uprzywilejowany.

Samochodem Daewoo Matiz jechało trzech mieszkańców Poznania. Na początku żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w „policyjnym areszcie” do wyjaśnienia sprawy.

Wczoraj, zarzuty spowodowania kolizji i kierowania bez uprawnień usłyszał jeden z zatrzymany, 27 – letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wykroczeń.

Sprawca kolizji był wcześniej wielokrotnie notowany przez Policję.